Yılbaşında Aynı Gün Kargo Gönderebilir miyiz?

Her yıl tüm dünyada heyecanla ve umutla karşılanan yeni yıl, bu kez sessiz sakin ve buruk geçecek. Sevdiklerimizle bir arada kutladığımız, yeni yıla dair dileklerimizi paylaştığımız 31 Aralık akşamı, bu yıl 3 günlük bir sokağa çıkma yasağıyla birleşiyor.

İnsanların birbirlerine hediyeler verdikleri, birlikte eğlenceli vakit geçirilen bu sembolik günü bu yıl herkes evinde geçirecek. Hediyelerini sevdiklerine ulaştırmak isteyenler, kargo paketlerini günler öncesinden gönderdi. Hediyelerinin tam vaktinde ulaşmasını isteyenler için ise, gelal özel günlerde de aynı gün teslimat yapıyor.

E-ticaret özelinde değerlendirildiğinde, yeni yıl gibi özel günlerde yaşanan kargo yoğunluğunu hepimiz biliyoruz. 31 Aralık’a özel yapılan indirimler, yılbaşı kampanyaları nedeniyle kargo yoğunluğu yaşanan bir dönemdeyiz.

Kargo sektöründe meydana gelen bu yoğunluk, çoğu zaman işgücü yetersizliği nedeniyle karşılanamıyor. Bu nedenle yoğunluğun arttığı dönemlerde kargoların geç ulaşması, hasarlı teslimat gibi aksaklıklar yaşanıyor. Tüm bunların yanı sıra, hafta sonu yasakları ile birleşen yeni yılda uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle şubelere gidip kargo gönderilemiyor.

Sevdiklerine hediyelerini yılbaşı günü göndermek isteyenler için dijital bir alternatif var. Kargo yoğunluğunun en yüksek seviyede olması beklenen yılbaşı günü, gelal ile aynı gün kargo gönderebilirsin.

Yılbaşında neden kargo yoğunluğu var?

E-ticaret sitelerinde Anneler Günü, Sevgililer Günü ve yeni yıl gibi özel günler için yapılan indirimler, her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor. Özellikle pandemi döneminde internet alışverişinin arttığı da biliniyor.

Özel günlerde sevdiklerine hediyelerini ulaştırmak isteyenler, internetten verdikleri siparişlere dilediği notu ekleyerek hızlı ve avantajlı bir şekilde hediyesini gönderebiliyor. Sevdiklerimizden ayrı kaldığımız pandemi dönemi alışveriş tercihlerimizi de etkiledi. Artık sembolik hediyelerin yanı sıra, günlük ihtiyaçlar için de online alışveriş tercih ediliyor.

E-ticaret sitelerinde yaşanan kargo yoğunluğuna dönemsel indirimler eklendiğinde, kargo teslimat süreleri haftalar sürüyor. Bu durum uzun süreli bir yığılmaya neden oluyor.

Yeni yıl hediyeni gelal ile aynı gün gönderebilirsin

Pandemi döneminde online alışverişe olan ilginin katlanmasıyla, dijitale uyum süreci de hızlandı. gelal ile kargo göndermek isteyenler için artık şubelere gitme zorunluluğu bulunmuyor. Bu sayede yeni yıl hediyeleri de dahil olmak üzere aynı gün kargo göndermek mümkün hale geliyor.

Sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde, yurt içi ve yurt dışı taşımacılık firmaları bu yasaklardan muaf tutuluyor. Ancak sokağa çıkma yasağı nedeniyle kargo gönderilemiyor, yalnızca önceden gönderilen kargoların dağıtım aşaması sürdürülebiliyor.

Dijital uygulamalarda ise bu süreç çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor. gelal uygulaması, hafta sonu sokağa çıkma yasakları da dahil olmak üzere dilediğin gün kargo göndermeni mümkün hale getiriyor. Yılbaşında evden çıkmadan kargonu kolayca gönderebilirsin. Kargon kapından teslim alınır ve dakikalar içinde teslim edilir. İstanbul içi gönderilerini, uygulama üzerinden dilediğin zaman, dilediğin yerden oluşturabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir