Yılbaşı 3 Gün Sokağa Çıkma Yasağında Kargo Gönderilir mi?

Yılbaşı yaklaşıyor, her zaman olduğunun aksine bu yıl evlerimizde ve sessiz sedasız geçireceğimiz bir yeni yıl başlangıcı olacak. Pandemi dönemi nedeniyle belirlenen kurallar ve yasaklar dahilinde, her sene düzenlenen etkinlikler iptal edildi. Sağlığımızın son derece önemli olduğu bugünlerde uygulanacak yasaklar yılbaşında da devam edecek.

Yeni yıl heyecanını yaşadığımız, sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz, hediyeleştiğimiz ve eğlendiğimiz bir gün olan 31 Aralık, bu yıl sessiz sakin geçecek. Eğlence merkezleri kapalı. Bunun yanı sıra en önemli kısıtlama ise tüm ülkede uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı.

Bu yazımızda yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında nasıl kargo gönderileceğini anlatacağız.

Yılbaşı yasağının uygulanacağı günler

Covid-19’un etkileri Mart ayında ülkemizde görülen ilk vakanın ardından hızla artarak devam ediyor. Yayılma hızının azaltılabilmesi için tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli yasaklar uygulanıyor.

31 Aralık Perşembe akşamı saat 21:00’den 3 Ocak saat 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı tüm Türkiye’de uygulanacak.

Yasakların belli olmasıyla birlikte, hangi faaliyetlerin devam edeceği sorusu merak konusu oldu.

Yasağın olduğu günlerde kargo gönderebilecek miyiz?

Yeni yıl akşamını da kapsayan olan 3 günlük kısıtlamada sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasak süresince ulaştırma ve taşıma faaliyetleri devam edebilecek. Ancak sokağa çıkma yasağı nedeniyle şubelere gidip kargo gönderilemeyecek. Kargo göndermek isteyenler gelal uygulamasını kullanabilecek. Kargolar evden alınıp belirtilen adresteki alıcısına teslim edilecek.

Kargo şirketleri yasakların uygulandığı günlerde dağıtım aşamasına devam edecek. Çalışma izni olan kuryeler aracılığı ile dağıtım işlemleri aksamayacak. Ancak yasakların uygulanacağı tarih aralığında kargo göndermek isteyen kişiler şubelere giderek kargo gönderemeyecek.

gelal ile yasak boyunca kargo gönderebilirsin

gelal, herhangi bir şube ya da aktarma merkezi kullanmadan yeni nesil taşımacılık uygulamasıdır. Bu sayede kısıtlamaların olduğu günlerde de gelal ile kargo gönderebilirsin.

Kargon uygulamada belirttiğin adresten teslim alınıyor, alıcısına kapıda teslim ediliyor. Böylece kargon şubelerde ya da aktarma merkezlerinde elleçleme işlemlerine maruz kalmadan temassız teslim ediliyor.

gelal ile hafta sonu, resmi tatil ya da sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde İstanbul içi kargo göndermek için hemen uygulamayı indirebilir ya da buradan kargo gönderebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir