Taşınma Öncesi Eşya Temizliği Nasıl Yapılır?

Hayatımızda zaman zaman değişiklik yapmak isteriz. Yaşadığımız konumu değiştirmenin, yaşam alanımızı farklılaştırmanın bazen zorunlu nedenleri olduğu gibi, bu değişiklik bazen de iyi geldiği için yapılır. Tüm bu nedenlerle günümüzde taşınmaların sayısı bir hayli yüksek. Her yıl binlerce yeni ev yapılıyor. Şehir değiştirmek, aynı şehirde lokasyon değiştirmek, iş ve okul nedeniyle ev değiştirmek taşınma nedenlerinin başında geliyor.

Yeni eve taşınıp yerleştirme aşaması da tamamlandıktan sonra değişikliğin sağladığı motivasyonu hissedebilirsin. Ancak taşınma öncesindeki koşturmaca ve yapılacak işlerin fazla zaman alması bir hayli yorucu gelir. Taşınma sürecinde evi bulmak, nakliyeci bulmak, eşyaların toplanması, aboneliklerin açtırılması ve temizlik yapmamız gereken olmazsa olmaz işler olarak sıralanır.

Daha önceki yazılarımızda Taşınma Rehberi başlıklarıyla belirttiğimiz beyaz eşyaların ve mutfak eşyalarının taşınması hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise taşınma öncesinde eşya temizliğine dair tüyoları paylaşacağız.

Beyaz Eşya Temizliği

Özellikle taşınma sırasında başımıza en çok problem çıkaran eşyaların başında beyaz eşyalar gelir. Hem ağır ve büyük olmaları hem de hassas yapıda bulunmaları taşınma işlemlerini oldukça zor hale getiriyor. Bu sebeple taşınma öncesinde beyaz eşyalarının içini boşaltmayı, varsa suyunu akıtmayı unutma. Öncesinde temizliğini yapman durumunda ise yeni eve taşındığında iş yoğunluğun daha az olur.

Kıyafet Temizliği

Taşınma öncesinde işini en çok kolaylaştıracak nokta ise kıyafet temizliği olacaktır. Eşyalarının taşınması, yeni evin temizlik durumu gibi konuları düşününce nasıl bitecek bu işler diye düşünebilirsin. Tüm taşınma işlerin bittikten sonra dolabına kıyafetleri temizlemeden yerleştiremezsin. Fakat tüm bu iş yükünden sonrasında bir de onları yıkamakla uğraşmak epey yorucu bir işlem olabilir. Bu sebeple paketleme yapmadan önce eşyalarını temizleyerek paketlemeni öneririz. Bu sayede taşınma işlemi sona erdikten sonra direkt kıyafetlerini yerleştirebilirsin. Aynı şeyi mutfak eşyaların için de uygulayabilirsin.

Halı Temizliği

Yeni ve temizlediğin evine eski evinden kalma halılarını sermek hijyenik olmayabilir. Yeni bir hayata başladığın evine her şeyin temizlenmiş olmasını isteyebilirsin. Bu sebeple halılarını taşınma işleminden önce yıkatabilirsen, işlerini hızlandırmış olacaksın. Hatta taşınma öncesi yıkamaya verirsen, taşınma işlemleriyle de uğraşmamış olursun. Halılar yıkanma sonrası direkt yeni evine teslim edilir.

Evden eve taşınmanın en pratik yolu: gelal

Tüm detaylara dikkat etsen de taşınma işlemleri yeterince profesyonel yürütülmüyorsa, işlerin yorucu olabilir ve yaptığın tüm temizlik boşa gidebilir. Bu sebeple iyi bir evden eve taşıma firmasıyla çalışmaya özen göstermelisin.

gelal ile şehrinin en iyi evden eve taşıma firmalarına kolayca ulaşabilirsin. Uygulama sayesinde profesyonel taşımalarını uygun fiyata kolayca yaptırabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir