Şubeye Gitmeden Kargo Teslim Almanın Yolları

Teknolojik gelişmeler ışığında e-ticarete olan ilginin artması ve her sektörün dijital dönüşüme uyum sağlaması, kullanıcı davranışlarını ve taleplerini fazlasıyla etkiledi. Hız ve kolaylığa alışan kullanıcılar sahip olduğu bu konforu tüm iş birimlerinden bekler hale geldi. Bu sebeple dijital entegrasyon sağlanarak çeşitli ihtiyaçlara uygun dönüşüm gerçekleştirilirken, bazı iş disiplinleri tamamen rafa kaldırıldı.

Hayata geçirilen dijital değişiklikler ekseninde, e-ticaret sitelerinden satın alınan ürünlerin teslim edilmesinde de farklılıklar meydana gelmeye başladı. Kargo sektöründe eski alışkanlıklar sürdürülürken, bir yandan da değişiklikler görülüyor. Kullanıcı taleplerinin artmasıyla doğru orantılı olarak, sektöre hız kazandırmak amacıyla taşıma sistemlerinde teknolojik çözümler geliştiriliyor.

Kullanıcıların en büyük sorunlarının başında, kargonun teslim alınamaması geliyor. Kargonun geldiği sırada adreste bulunmaması nedeniyle bu süreç oldukça uzayabiliyor. Teslimat süresi bu gibi durumlarda günler hatta bazen haftalar sürebiliyor. Kargoların teslim alınamama sorununa alternatif olarak geliştirilen yolları bu yazımızda anlatacağız.

Kargo teslim noktaları

E-ticaret hacminin giderek artması, özel gün indirimlerinin çoğalması ve pandeminin de etkisiyle internet alışverişinin artmasıyla kargo firmalarının operasyonel faaliyetlerindeki yoğunluk en yüksek seviyeye ulaştı. Bu seviyedeki bir yoğunluğun yeni teknolojiler olmadığı sürece insan gücüyle karşılanması pek de mümkün görünmüyor.

Kargolarının ne zaman geleceğini bilmeyen kullanıcılar, günlerce evde beklemek durumunda kalıyor. Bunun üzerine bir de kargoların gecikmesi, adrese teslim edilememesi ve hasar görmesi gibi sebepler kullanıcı memnuniyetini olumsuz yönde etkiliyor. Bu gibi durumlarda problem yaşamamak için kargo teslim noktaları tercih edilebilir.

gelal’ın bu konudaki çözümü, kullanıcılar uygulama üzerinden kargonun ne zaman geleceğini takip edebilir. Dilediğinde taşımacı ile telefon numarası görünmeden anlık olarak görüşebilir. Evde olmadığında, kargonun komşuya, bakkala ya da güvenliğe teslim edilmesini sağlayabilir.

Hızlı çözüm: acil kurye

Teslim alınması gereken ürünü acil ihtiyaç listende bulunduruyorsan acil kurye hizmetini tercih edebilirsin. Acil kurye hizmeti ile kargon gün içerisinde teslim edilir. Bu sayede günlerce kargo beklemek zorunda kalmaz, sürpriz sonuçlarla karşılaşmazsın. Fakat acil kurye hizmetini kullanırken çok iyi araştırma yapman gerekir. Aksi halde yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsin.

gelal’ın bu konudaki çözümü, uygulamadaki ‘hızlı kurye’ sekmesi. 15 kg altındaki gönderilerini aynı yöne giden motor kuryelerle uygun fiyata en hızlı şekilde gönderebilirsin. Daha büyük boyuttaki gönderilerin için hızlı kargo seçeneğini kullanabilirsin. Parça eşya göndermek istediğinde eşyanın boyutuna göre taşıma ücreti ödersin. Bu sayede başka şehirdeki alıcıya bile eşyayı aynı gün içinde gönderebilirsin.

gelal ile dakikalar içinde teslimat

En hızlı teslimat için gelal’ı indirebilirsin. Şubeye gitmeden kargon dilediğin yerden teslim alınır ve dilediğin yere, evine, okuluna, iş yerine dakikalar içerisinde teslim edilir. Uygulama üzerinden taşımacı ile konuşabilirsin. Evde olmadığında kargon komşuna, güvenliğe ya da dilediğin kişiye kolayca teslim edilir. Ayrıca kargonu harita üzerinden canlı takip edebilirsin. Anlık olarak takip ettiğin taşımacının ne zaman kargoyu sana ulaştıracağını görebilir, zamanını buna göre planlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir