Sokağa Çıkma Yasağında Kargo Gönderilir mi?

2020 yılının Mart ayında ilk defa ülkemizde görülen Covid-19 salgını hızla etkisini sürdürmeye devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan virüs için hala kesin çözümler bulunabilmiş değil. Birçok art arda aşı açıklamaları geliyor ancak aşıların tedariği için ön görülen en erken zaman 1 yıl. Aşılama süreci tamamlanana kadar virüsten korunmak için de çeşitli yasaklar ve düzenlemeler uygulanmaya devam ediyor.

Özellikle maske takma ve sosyal mesafe kuralı toplum sağlığı için büyük önem taşıyor. Salgının yayılma hızının yavaşlatılması amacıyla yapılan tüm uyarılar bu kurallara dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra uygulanmaya devam edilen başka yasaklar da mevcut. Kafe, restoran ve eğlence merkezlerinin kapalı olması, yalnızca belirli saatlerde paket servise izin verilmesi, toplu taşıma araçlarındaki yolcu sayısının azaltılması bu yasakların başında geliyor. Bu süreçte temel ihtiyaçların karşılanması için alternatif yollar aranıyor.

Sokağa çıkma yasağında kargo göndermek de bazı durumlarda bu ihtiyaçlar arasında sıralanıyor. Peki kısıtlamaların olduğu günlerde kargo göndermek mümkün mü?

Kısıtlamalarda kargolar çalışacak mı?

Sosyal teması en aza indirmek amacıyla hafta sonu ve hafta içi belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Yasaklar hafta içi 21.00 ile 05.00 arasında uygulanırken, hafta sonları ise Cuma günleri 21.00’de başlıyor ve Pazartesi günleri 05.00’e kadar devam ediyor.

Yasaklar devam ederken pek çok kişi sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde kargoların çalışıp çalışmadığını merak ediyor. Yurt içi ve yurt dışı taşımacılık firmaları yasaklardan muaf tutuluyor. Bu nedenle kargo dahil, ürün ve/veya malzemelerin lojistiğinde, taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar, kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları sokağa çıkma yasağından muaf durumda.

Bu nedenle dağıtım sürecindeki kargolarının teslimatı yasakların olduğu günlerde yapılabilir.

gelal ile evden çıkmadan kargo gönderebilirsin

Evden çıkmadan kargo göndermeni mümkün hale getiren gelal sayesinde, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarında da kargo gönderebilirsin. Üstelik ‘hemen gelal’ seçeneğinde kargoların hemen teslim edilir.

Kargon kapından teslim alınır, gideceği adrese dakikalar içinde ulaştırılır. İstanbul içi acil gönderilerin için sokağa çıkma yasaklarını beklemene gerek kalmadan dilediğin anda dilediğin yerden kargo gönderebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir