Şehirler Arası Nakliyat Nasıl Yapılır?

şehirlerarası taşımacılık

Lojistik sektörü, günümüzde teknolojik gelişmelerin getirdiği yeniliklerin yanı sıra klasik yöntemlerini de sürdürüyor. Bunun başlıca nedeni taşıma işlemlerinde aynı araç gereçlerin kullanılması ve insan gücüdür. Yöntemler ve sistemler zaman içinde değişime uğrasa da insan gücüne dayalı bir yapı olduğu için geleneksel yöntemler kullanılmaya devam ediyor.

Şehirler arası nakliye işlemlerinin profesyonellikle yürütülmesi gerekir. Taşınan eşyalarda herhangi bir hasarın meydana gelmemesi müşteri taleplerinin başında gelir. Bu nedenle hakkında bilgi sahibi olunan firmalar sıklıkla tercih edilir.

Şehirler arası taşımaların zorluk seviyesi, yükün ağırlığına ve boyutuna göre artış gösterir. Ağır yük; kargo ve kurye gibi seçeneklerle taşınması mümkün olmayan, yüksek kilograma ve boyutlara sahip yüklerin uygun araçlarla taşınmasıdır. Ağır nakliyat araçları, standart dışı yüklerin özelliklerine bağlı olarak farklı yapılardadır. Önemli olan taşınacak yükün özelliğine uygun aracın belirlenmesi ve yüke uygun aracın bulunmasıdır. Araç filosunda her tür yüke uygun aracı bulunduran firmalar, kullanıcılara zaman kazandırır.

Şehirler arası nakliye işlemlerinde araç ve yük sahibinin önemle okuması gereken konuları ve gelal’ın sunduğu nakliye avantajlarını bu yazımızda bir araya getirdik.

Kazançlı Şehirlerarası Taşımacılık İmkanı

İş yükünün ağır olduğu nakliye sektöründe e-ticaret kullanımının da artmasıyla her geçen gün talep artışı görülüyor. Nakliye yaptırmak isteyenler araç bulma konusunda zorluk yaşarken, aracı olan kişiler de yük bulma sorunu yaşıyor. Gelal, gönderici, taşıyıcı ve alıcı için kazançlı şehirlerarası taşımacılık imkanı sunuyor.

Dakikalar İçinde Nakliye Aracı Bulunuyor

Özellikle acil yük taleplerinde araç bulmak klasik yöntemler kullanılıyor. Daha önce iş yapılan araç sahibini arama, boşta araç bulma gibi zaman kaybına sebep olan seçenekler bulunuyor. gelal kullanıcıları ise ihtiyacına uygun aracı dakikalar içinde kapısına çağırabiliyor.

Kargo, kurye ve nakliye işlemlerini tek platformda bir araya getiren gelal, sektöre yenilikçi çözümler getiriyor. Binlerce nakliye araç sahibini ve nakliye ihtiyacı bulunanları bir araya getirerek yüke uygun araç bulmayı kolaylaştırıyor.

Anında Ücret Hesaplanıyor

Şehir içi ya da şehirler arası nakliye işlemleri çoğunlukla çok zaman kaybına neden oluyor. Eşya ya da yük taşıtacak kişilerin nakliyeci araştırması sonucunda güvenilir bir firma bulması uzun süreler alıyor. Sonrasında yükün ağırlığına ve boyutuna göre pazarlıklar yapılıyor.

Minivan, panelvan, kamyon, kamyonet, tır… gelal ile ihtiyacına uygun araç ile yapacağın taşımanın ücretini anında hesaplayabilirsin. Komple araç ile taşıma yaptırabileceğin gibi eşyanın boyutuna göre de araç çağırabilirsin. Parça eşya taşıması sayesinde eşyanın boyutu kadar taşıma ücreti ödersin.

gelal ile tüm taşımalar hem hızlı hem de uygun fiyatlı. Senin için zaman kaybı olan nakliye pazarlıkları yapmak yerine gelal uygulaması ya da gelal.com üzerinden yüküne uygun olan aracı kolayca seçerek saniyeler içerisinde ücret hesaplayabilirsin.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir