Şehir İçi Hızlı Kargo Gönderme Yöntemi: Motor Kurye

Günümüzde nüfusun artması, şehir altyapılarının araç yoğunluğuna çözüm üretememesi ve otopark sorunu büyük şehirlerde trafiğe sebep olmaktadır. Bu duruma bağlı olarak kargo taleplerinin yükselmesi de sektörde yoğunluğu arttırmaktadır. Özellikle İstanbul gibi trafiğin sorun olduğu şehirlerde hızlı kargo gönderme işlemi neredeyse imkânsız hale geliyor. Bir kargonun teslim edilene kadar geçtiği aşamaların yanına trafik sorunu da eklendiğinde, kargonun alıcısına ulaşması günler sürebiliyor.

16 milyon kişinin yaşadığı İstanbul’u ele aldığımızda, herhangi bir aracın trafiğe takılmaması neredeyse imkânsız görünüyor. Şehir merkezlerindeki nüfus yığılmaları nedeniyle; Beşiktaş, Levent, Kadıköy gibi bölgelerde dakikalar içerisinde gidilecek yol saatler sürebiliyor. Hal böyle olunca gün içerisinde teslim edilebilecek bir kargo yoğunluk nedeniyle sonraki güne sarkabiliyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte drone taşımalar ve benzeri dönüşümler başlayana kadar yoğun trafik bölgelerinde hızlı posta göndermeye en iyi çözüm motor kuryelerdir.

Trafikte bekleme süreleri daha kısadır

2019 sonu TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre, Türkiye’de trafiğe kayıtlı toplam 23 milyon 170 bin 769 adet araç bulunmaktadır. Söz konusu dönemde İstanbul’da trafiğe kayıtlı araç sayısı ise 4 milyon 190 bin 910 adettir.

Bu bilgilere göre incelendiğinde, trafiğin yoğun yaşandığı İstanbul ve benzeri şehirlerimizde acil kargo gönderimi ve aynı gün teslimat oldukça zor gerçekleşmektedir. Kargo taşıması için kullanılan araçlar, kapladıkları alan nedeniyle trafikte hızlı hareket edemezler. Ara ve dar yollara girmeleri mümkün olmadığı için trafikte bekleme süreleri motorlara göre çok daha uzun sürer.

Aynı gün teslimat yapabilirler

Acil kargo gönderimi için motosikletler tercih edilmektedir. Küçük ve hızlı olmaları, trafiğe takılmamaları büyük şehirlerde kurye olarak kolaylıkla hizmet vermesini sağlamaktadır. Genellikle yemek sektöründe kullanılsalar bile motor kuryeleri artık kargo taşımalarında da görmekteyiz. Aktarma merkezlerine uğramadan direkt göndericiden kargoyu alıp, teslimat yapmaları da gün içi teslimatı mümkün kılmaktadır. Fakat bu özellikleri taşıyan hızlı kargo teslimatları için fiyatları hiç de düşük değildir.

Uygun fiyata acil kargo gönderimi gelal’da!

En hızlı kargo işlemlerini gerçekleştirebilmek için gelal ile motor kurye çağırabilir, güvenle taşıma yaptırabilirsin. Aynı yöne giden taşımacılarla kargoları buluşturan uygulama ile daha uygun fiyatlara hızlı posta gönderimi yapabilirsin. “Geçerken gelal” tarifesi ile yolunun üzerindeki kargoları taşıyan gelalcılar, gün içerisinde teslimat yaparlar. “Hemen gelal” tarifesinde ise, örneğin Beşiktaş’tan Ümraniye’ye 20 dakikada kargo gönderebilirsin. Kargo sektöründe teknolojik değişim ve dijital dönüşüm öncüsü gelal sayesinde, motor kuryeyi adresine çağırıp acil kargo gönderimini dakikalar içinda yapabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir