Saç Bağışlarınızı Kanser Savaşçıları Derneği’ne Ücretsiz Ulaştırıyoruz

Kargo ve taşımacılık sektörünün dijital dönüşüm öncüsü olarak, ilk sosyal sorumluluk projemizi hayata geçirdik. 4 Şubat Dünya Kanser Günü itibariyle başlattığımız projede, Kanser Savaşçıları Derneği’nin lojistik gönüllüsü olduk. Saçım Saçın Olsun projesi kapsamında, İstanbul’un her yerinden gönderdiğiniz saç bağışlarınızı derneğe ücretsiz olarak ulaştırıyoruz.

gelal olarak temel değerlerimizden biri de “yardımseverlik”. Bu doğrultuda 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde hastalığa dikkat çekmek, toplumsal bilinci artırmak ve farkındalık yaratmak istedik. Projenin lojistik gönüllüsü olarak İstanbul’un her yerinden derneğe ulaştırılmak istenen saç bağışlarını ücretsiz taşımaya başladık.

Bağış yapmak için Kanser Savaşçıları Derneği’nin ya da gelal’ın sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçerek tek kullanımlık kodunuzu alabilirsiniz. Gönderici kısmına kendi adres bilgilerinizi, alıcı kısmına ise dernek bilgilerini girdiğinizde, bağışınız evinizden teslim alınacak ve en kısa sürede derneğe teslim edilecek. Teslimat aşaması gerçekleştiğinde, bağışçılar bilgilendirilecek.

Proje ortaklığımıza ilişkin görüşlerini belirten Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç, “Saçım Saçın Olsun projemiz kapsamında saç bağışında bulunarak, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde farkındalık yaratan tüm gelal çalışanlarına ve İstanbul’da lojistik gönüllümüz olduğu için gelal’a minnettarız,” diye konuştu. Proje ortaklığının ilerleyen dönemde farklı şehirlerle devam edeceğinden heyecan duyduğunu da sözlerine ekledi.

İlk bağışlar ekip arkadaşlarımızdan

Kanser savaşçılarına moral olmak amacıyla başlatılan sosyal sorumluluk projesine ilk destek ekip arkadaşlarımızdan geldi. gelal çalışanları tarafından yapılan bağışlar, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde derneğe ulaştırıldı.

Projenin ilk bağışçılarından gelal Stratejik Birimlerden Sorumlu Koordinatör Seyhan Gençağ, kanser savaşçılarının asla yalnız olmadığını dile getirdi. Gençağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Gönüllülük, yüksek farkındalığın, duyarlılıkla eyleme dönüşmüş halidir. Zamandan ve mekandan bağımsız olarak gönlünün tüm kapılarını dünyaya açmaktır. Bazen ‘Sesimi duyan var mı?’ sorusuna gücü yettiğince ‘Evet!’ diye haykırmaktır. Bazen umutsuzca uzaklara bakan bir çift gözün karşısına geçip ‘Senin için buradayım’ diyebilmek ve sımsıkı sarılabilmektir. Bazen yarınımız çocuklarımız için heyecanla ve yeni projelerle güne uyanmaktır, onların hayal gücünü ve cesaretini alkışlamaktır. Gönüllüler için ‘Bazen…’ diye uzar gider bu cümleler. Bu kez kanser savaşçıları için eyleme geçme vakti.”

Şehirler arası bağışlar çok yakında

Proje ilk etapta İstanbul içi bağışlar için geçerli. Yakın zamanda birçok şehirden bağışlar yapılabilecek. Tüm gelişmeler hem Kanser Savaşçıları Derneği’nin hem de gelal’ın sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Saçım Saçın Olsun Projesi nedir?

Kanser Savaşçıları Derneği tarafından yürütülen #saçımsaçınolsun projesi, gönüllülerin saç bağışı temeline dayanıyor. Gönderilen saçlar, kanser tanısı konmuş kişilere peruk olarak hazırlatılıyor.

Bağışçıların saçları gelal ile derneğe ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Proje, hijyen açısından oldukça hassas bir şekilde yürütülüyor. Derneğin işbirliğine gittiği kuaförlerde saçlar kesim öncesinde yıkanıyor, kesim sonrası peruk atölyelerinde yeniden dezenkfekte ediliyor. Üretim aşamasından sonra son bir yıkamanın ardından tanı koyulan kişilere peruk olarak teslim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir