Pandemi Döneminde Öğretmenler Günü Hediyesi Göndermenin Yolları

Öğretmenler Günü, hepimizin aklında ilkokula giderken öğretmenimize aldığımız hediyeleri vermek için sınıfta sıraya girdiğimiz o hatıralar getirir. Yıllardır bir gelenek haline gelen, öğretmenlerimize verdiğimiz değerin göstergesi olan bu özel gün, bu yıl önceki yıllardan biraz farklı geçiyor. Öğretmenler Günü öğrenciler için neşeli ve sevgi dolu geçen bir gün olarak aklımıza yer etmiştir. Fakat bu yıl pandemi nedeniyle öğretmenler ve öğrenciler bu özel günü birbirinden ayrı geçiriyor. Bu durum pek çok geleneğin değişmesine sebep olacaktır.

Birçok ülkede UNESCO’nun tavsiyesiyle 5 Ekim tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü 1994 yılından bu yana tüm dünyada kutlanmaya devam ediyor. Türkiye’de ise bu özel günün anlam ve önemi çok daha farklı. Ulu önder Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım günü ülkemizde Öğretmenler Günü olarak 1981 yılından beri kutlanmaktadır. Böylesine anlamlı bir gün olan, ülkemizde çok özel yere sahip öğretmenlerimizin günü her yıl heyecanla kutlanır.

Öğretmenlerimize hediyelerin verildiği, masalarının çiçeklerle donatıldığı bu özel gün, ilk kez ayrı geçiriliyor. Pandemi nedeniyle evlere kapandığımız, okullara gidemediğimiz günleri yaşıyoruz. Bu sebeple öğretmenlerimizden ayrı kalsak da hediyelerimiz ile onları mutlu edebilmek hala mümkün. Peki o çok sevdiğimiz öğretmenlerimize bu yıl hediyelerini nasıl gönderebiliriz?

Bu yazımızda Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimize temiz ve hijyenik bir şekilde nasıl hediyelerimizi ulaştırabileceğimizi anlatacağız.

Onlar için en büyük hediye sevgimiz

Öğretmenlerimiz bizleri yetiştiren, bugünlere getiren kişilerdir. Aileden sonra bireyin gelişiminde en önemli etkiye sahip kişidir. Onlardan ayrı geçen bu özel günde onları mutlu etmek ve sevdiğimizi göstermek için bu yıl farklı bir yol daha var.

Dijital çağda iletişim kurmanın onlarca alternatifi var. Öğretmenlerimizden ayrı geçirdiğimiz bu günde, onlar hatırladığımızı belirten bir mesaj iletebilir ya da canlı derslerde olduğu gibi bir görüntülü konuşma ile onların yanında olduğumuzu hissettirebiliriz. Onlar için en büyük hediye yetiştirdikleri kişilerin sevgisidir. En anlamlı hediye sevgimizdir.

Dijital hediyeler gönderin

Dijital geleceğin hızlandırılmış halini yaşıyoruz. Bu sebeple evlere kapandığımız bu süreçte öğretmenlerimize dijital hediyeler gönderebileceğimiz onlarca platform bulunuyor. Hazırlayacağınız duygusal videolar, eğlenceli çıkartmalar ve aklına gelebilecek onlarca dijital hediyeyi öğretmeninle paylaşabilirsin. Bu hem sağlıklı hem de güvenli bir yöntem olabilir.

Sınıf ortamının kurulduğu bir video konferans ile sevginizi dijitale taşıtabilirsiniz.

gelal ile temassız ve sağlıklı teslimat

Öğretmenine sevgini göstermenin onlarca yolu var. Hediye göndermen değil sevgini ve mutluluğunu paylaşman asıl önemli olan. Ancak yine de hediye göndermek isteyenler için gelal hızlı ve sağlıklı bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Öğretmenin için hazırladığın hediyeyi, gelal’ın sunduğu hızlı kurye ya da hızlı kargo seçeneği ile öğretmenine gönderebilirsin. Pandemi sürecinde evinden çıkmana, kalabalığa girmene ve sıra beklemene gerek kalmadan kolayca kargo gönderebilirsin. Üstelik temassız teslimat özelliği sayesinde gönderilerin el değmeden teslim edilir. gelal olarak seni öğretmeninle buluşturamayabiliriz ama ona sevgini temassız bir şekilde taşıyabiliriz.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir