Pandemi Döneminde Aynı Gün Teslimat Mümkün mü?

Küreselleşen dünyada iletişim, haberleşme, ulaşım ve ticaret gibi birçok alanda büyük değişiklikler yaşandı. İnternetin hayatımıza girmesiyle, birçok sektör dijitale yöneldi ve tüm işlemler online olarak yürütülebilir oldu. Hız ve zaman, dijital dünyanın en önemli öğeleri haline geldi. Kullanıcı davranışları da bu yönde bir değişime uğradı.

Kullanıcılar artık istediği her şeye dakikalar içinde ulaşmak istiyor. Değişen dünyada birçok sektörde kullanıcı davranışlarına uygun olarak teknolojiye uyum hızlandı. Hayata geçirilen yeni nesil uygulamalar, temelde kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya yönelik adımlar atıyor.

Özellikle pandemi dönemini yaşadığımız 2020 yılında, dijital çağın hızlandırılmış versiyonunu deneyimledik. Son bir yılda internet kullanımı, online alışveriş ve mobil uygulama kullanımları çok yüksek seviyelere ulaşmış durumda. Hızlı aksiyon alabilen firmalar, dijital araçları kullanarak faaliyetlerinin tamamını dijitale taşıdı. Yeni nesil ihtiyaçları karşılamak amacıyla bu sürece en hızlı uyum sağlayan firmalar, fark yaratmayı başardı.

Pandemi döneminde iş yükü artan sektörlerden biri de lojistik oldu. Online alışveriş kanallarının kullanımının bir anda ciddi oranda artması, kargo sektöründe çeşitli zorluklara neden oldu. Bunların başında pandemi boyunca kargoların gecikmesi yer aldı. E-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar, kargolarına günlerce hatta haftalarca ulaşamadı.

Teknolojik alternatiflere yönelenler için bu yazımızda, “Pandemi devam ederken aynı gün kargo teslimatı mümkün mü?” başlığını inceleyeceğiz.

Covid-19 Kargo Sektörünü Nasıl Etkiledi?

Sokağa çıkma yasaklarının uygulanmaya başlamasıyla, e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kullanıcı sayısında büyük artış görüldü.

Evde geçirilen zamanın artması, kitap alışverişlerini, evde oynanabilecek oyun satışlarını artırdı. Ev dekorasyonuyla ilgilenenler, dekorasyon ürünlerine yöneldi. Spor salonlarının kapanmasıyla evde spor yapmak isteyenler, spor malzemeleri siparişlerini artırdı. Hali hazırda yapılan alışverişlere, hobi arayışına girenlerin kargoları eklendi. Tüm bunların yanı sıra, kullanıcılar günlük alışveriş ihtiyaçları için de online alışveriş kanallarını kullanmaya başladı.

Talebin bir anda artması, kargo ağında yoğunluğa ve aksaklıklara neden oldu. Çalışma şartlarının sağlık sorunlarından dolayı kısıtlamalarla devam etmesi, dağıtım ağında karşılanması güç olan bir yoğunluğu beraberinde getirdi.

Pandemide aynı gün teslimat güvencesi

Kargo ve taşımacılık sektörünün dijital dönüşüm öncüsü gelal, aynı gün teslimat kolaylığı sunuyor. Sisteme yüklenen kargolar, kargolar dakikalar içinde alıcısına teslim ediliyor.

Lojistiği teknoloji ile buluşturan gelal, kullanıcılarına en hızlı çözümü sunuyor. Kullanıcılar evlerinden çıkmadan kargolarını aynı gün içinde gönderebiliyor. Üstelik kargolar, hiçbir aktarma merkezine ya da şubeye uğramadan direkt alıcısına ulaşıyor. Bu sayede teslimatlar temassız gerçekleştiriliyor.

Evden çıkmadan kargo göndermek için uygulamamızı buradan indirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir