Kargo Teslim Noktaları E-Ticarete Hız Kazandırır mı?

Son yıllarda e-ticaretin hacim kazanması kargo taşımacılığına farklı çözümlere neden oldu. Hem yerel hem de global e-ticaret sitelerinin ülkemizde varlığını etkin olarak hissettirmesi değişimi ve gelişimi beraberinde getirdi. Online alışveriş taleplerinin artmasıyla müşteri memnuniyeti sağlamak isteyen e-ticaret siteleri de yeni çözüm arayışına girdi.

E-ticaret siteleri hacim kazanırken bir yandan da bu büyümenin getirdiği kargo yoğunluğunu da düzenli olarak karşılamak durumundadır. Siparişleri dağıtım ve teslim alanında karşılayamamaları halinde, müşteri kaybı yaşanacaktır. Kargo yoğunluğunun artması, 4-5 güne sarkan teslimatlara ve kargo hasarlarına sebep olmaktadır.

Bu tarz kargo sorunlarıyla karşılaşmamak için bazı e-ticaret siteleri çeşitli bölgelere kargo teslim noktaları kurdu. Peki bu noktalar ne işe yarıyor, teslimat sorununa ne denli çözüm getiriyor? Hızlı teslimatı sağlayabiliyor mu?

Kargo teslim noktası nedir?

Kargo teslim noktası, e-ticaret sitelerinin fiziksel mağazası gibi düşünülebilir. Talebin artmasına kargo bazlı çözüm getirmek için müşteriye sunulan bir alternatiftir.

Kargo teslim noktalarının kurulmasıyla günlük kargo dağıtım hacminin küçültülmesi hedeflenmiştir. Kargo beklemeye zamanı olmayan ya da hafta sonu kargo beklemek istemeyen kişilere, ‘’gel mağazamızdan al’’ deme şeklidir. İnternet üzerinden satın aldığın ürünü, kargoyla sana getirilmesini beklemeden kendin gidip teslim noktalarından alabilirsin.

Kargo teslim noktaları hayatı kolaylaştırıyor mu?

Kargo teslim noktaları, günlerce beklemeden ve herhangi bir aksaklığa uğramadan kargonu teslim alabilmeni sağlıyor. Bu sayede ne zaman geleceğini bilmediğin bir kargoyu günlerce, hatta yoğun dönemlerde haftalarca evde beklemek zorunda kalmıyorsun.

Fakat e-ticaretin asıl hedefi insanların evden çıkmadan, vakit kaybetmeden alışveriş yapmasını sağlamak değil mi? Böyle düşünüldüğünde, bir ürünün kargo teslim noktalarından alınması ile alışveriş merkezlerinden alınması arasında hiçbir fark kalmıyor. E-ticaretin sunduğu hız anlayışı, kargo ağı yeterli olmadığı için sekteye uğruyor.

Hızlı kargo nasıl gönderilir?

Online alışveriş mantığından uzaklaşmadan ve tüketicilerin evden çıkmadan alışverişi tamamlamalarını sağlamak adına hızlı teslimat yapmak mümkün müdür?

Pazar payı artan e-ticaret sitelerinin gelen talepleri karşılayacak kargo ağına sahip olamaması dağıtım şemasını olumsuz etkiliyor. Teslimat aşamasının uzun sürmesi ve yaşanılan diğer aksaklıklar satışlara da yansıyor. Bu noktada e-ticaret siteleri için aynı gün teslimat daha da önemli hale geliyor.

Pazar payını artırmak, müşteri memnuniyetinde fark yaratmak ve aynı gün kargo gönderebilmek için gelal’ın sunduğu kurumsal avantajlardan faydalanabilirsin. Online alışverişte hıza alışan tüketicilere, kargo sektörünü dijitale taşıyan gelal ile hızlı, güvenli ve ekonomik gönderim yapabilirsin. Kargoların belirlenen saatte teslim alınır ve gün içerisinde alıcısına teslim edilir. Bu sayede müşteri memnuniyetini artırabilir ve satışlarını katlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir