Kargo Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Pratik Bilgi

Kargo Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Pratik Bilgi

Hem zahmetsiz hem de uygun fiyata kargo göndermek ister misin? Nasıl mı? Tabii ki göndereceğin kargo ile aynı yöne giden güvenilir taşımacılar sayesinde.

Üstelik gelal ile dilediğin an kargonun nerede olduğunu öğrenebilir, vaktini ona göre değerlendirebilirsin. Bu süre içinde alıcıya ulaşman mümkün olmayacaksa, taşımacı ile anlık görüşerek kargonun geri dönmesini engelleyebilirsin. Böylece kargon senin belirlediğin kişiye teslim edilir.

Yeni nesil taşımacılığın öncüsü gelal ile kargo göndermek artık daha pratik, rahat ve hızlı.

Peki bu sistem ile kargo gönderirken nelere dikkat etmelisin?
Gönderimini kolaylaştıracak tüm detayları senin için derledik.

1) Nasıl taşıtmak istediğini belirle, tek dokunuşla kurye çağır.

İlk aşamada taşıtmak istediğin eşyanın ölçülerini bilmelisin. Bu bilgilere göre yaya kurye, motor kurye ya da araba kargo seçeneklerinden hangisinin sana uygun olduğunu belirleyebilirsin.

2) Bilgileri eksiksiz doldur.

Kargonun nereden teslim alınıp nereye teslim edileceğini eksiksiz girmelisin. Bu hem sana hem de taşımacıya hız kazandırır.

3) Kargo ücretini otomatik hesapla.

gelal’da kargo ücretleri bellidir. Ücreti hesaplamak için şubelere gitmene gerek yok. Eşyanın ölçülerini ve ağırlığını bilmen yeterli. Uygulama üzerinden ne taşıtacağını ve nereden nereye taşıtacağını girdiğinde kargo ücretini otomatik olarak hesaplayabilirsin.

4) Tarifeni belirle, ödemeni yap.

Gönderin ne zaman hazır olur? gelal’da senin için iki tarifemiz var: Hemen gelal ve Geçerken gelal. Uygulama üzerinden fiyat kıyaslaması yapabilirsin. Seçtiğin tarifeye göre ödemeni tamamladıktan sonra taşımacı onayı alman gerekiyor.

5) Fotoğraf çekmeyi unutma.

Siparişini onaylayan taşımacı geldiğinde, eşyayı teslim ederken fotoğrafını çekerek uygulamaya yüklemelisin. Böylece eşyayı hasarsız teslim ettiğini kanıtlamış olursun. Aynı işlemi eşyayı teslim alacak kişiye hatırlatmayı da sakın unutma.

6) “Kargom nerede?” diyorsan taşımacı ile konuş.

gelal’da kargo takip etmek çok kolay!

Kargo takip numarası ile uğraşmadan, kargon teslim edilene kadar dilediğin an taşımacı ile konuşabilirsin. Taşımacıdan yol ve trafik bilgisi alabilirsin. Üstelik uygulamada telefon numaran asla görünmez.

7) Taşımacıyı puanla.

Birkaç saat içinde kargon teslim edildi. İşlem hasarsız tamamlandığında bunu onaylaman gerekir. Ardından taşımacıyı puanlayabilir ya da yorum yapabilirsin. Hem uygulama hem de taşımacı hakkındaki yorumların bizim için çok kıymetli.

Gönderici ve taşımacı dostu gelal uygulamasını tercih ettiğin için teşekkür ederiz. Sen de kargolarını ve eşyalarını uygun fiyata taşıtmak istersen hemen aramıza katıl. Uygulama üzerinden profil oluşturarak gerekli bilgileri doldur.

Bilgilerin onaylandıktan sonra, artık sen de hem hızlı hem de çok uygun fiyata güvenle taşıma yaptırabilirsin.