İnternetten Satış Yapılan Ürünler Birkaç Saatte Nasıl Teslim Edilir?

Son yıllarda internet alışverişi bir hayli artış gösterdi. İlk çıktığı yıllarda korkulan online alışveriş, şimdilerde hemen hemen herkesin tercih ettiği bir noktaya geldi. Pandemi dönemiyle birlikte online alışveriş her yaş grubunun tercihi oldu. Evimizden çıkmaya gerek kalmadan dakikalar içerisinde beğendiğimiz ürünü satın alabiliyoruz. Mağazaya gidip ürünü aramak, denemek yerine; elimizdeki akıllı telefonlar sayesinde çok daha pratik bir şekilde ürünün onlarca farklı modelini bulabiliyoruz.

E-ticaretin günümüzde bu kadar yaygın olarak kullanılması geçmiş yıllara göre alışveriş oranını artırdı. Bu durum haliyle kargo ve kurye operasyonlarını bir hayli etkilemiş durumda. Kargo şirketleri ve e-ticaret sitelerinin kendi taşıma sistemleri yeni çağa adapte olarak bu yoğunluğun üstesinden gelmeye çalışıyor.

E-ticaret ile birlikte pazarın büyümesi rekabeti de artırmış durumda. Bu sebeple firmalar rakipleri arasından sıyrılmak için fark yaratacak özellikler arayışında. Kullanıcılar açısından fark yaratmak “hız” ile sağlanabiliyor. Bu nedenle firmalar, kargo sürelerini en aza indirgeyerek “aynı gün teslimat”ı gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar yürütüyor. Kargo sürelerini kısa tutabilen e-ticaret firmalarının kullanıcıları artış gösteriyor.

Bu yazımızda internet satışı sonrasında ürünlerin birkaç saat içerisinde nasıl teslim edileceğinden bahsedeceğiz.

Ürün Hazırlama Süreci

İlk ve ana etken ürünün firma tarafından kargolanma aşamasıdır. Bu süreçte gelen talep yoğunluğu ürünlerin kargoya verilme sürelerinin uzamasına sebep olabilir. Bu bölümde hazırlıklı olmak, satış sayılarını iyi planlayarak doğru stoklama yapmak ürünü çok hızlı bir şekilde elden çıkarmanı sağlar. Bu da tüm teslimat süresini belirleyen ana etkendir.

Kargonu gelal ile aynı gün gönderebilmek için kurumsal avantajlar sayfamızdan iletişime geçebilirsin.

Aktarma Merkezleri

Kargonu standart yollarla göndermek istediğinde, ürünler birkaç aktarma merkezine uğrar, elleçleme işlemi yapılan ürünler dağıtım öncesindeki son adreslerine doğru yola çıkar. En az 2 aktarma merkezine uğrayan paket, alıcısına ulaşır ve bu süreç ortalama olarak 2 gündür.

gelal ile gönderdiğin ürünler belirlediğin saatte teslim alınır, hiçbir aktarma merkezine uğramadan birkaç saat gibi kısa bir sürede direkt alıcısına teslim edilir.

Son Kilometre Teslimatı

Son kilometre teslimatı, bir ürünün depo rafından müşterinin kapısına kadar olan yolculuğunda, sürecin son adımı olarak tanımlanabilir. Online alışveriş yapanlar için açıklamak gerekirse, bir ürünün sipariş edilmesinin ardından o ürünün adrese gelene kadar geçirdiği sürecin son basamağıdır. Bu aşama ürünün dağıtıma çıktığı andır. Buradaki yapı ürünün eline daha hızlı geçmesini sağlar. Özellikle ürün sayısının bir gün içerisinde teslim edilebilecek sayıda olması gerekir.

gelal; motor, araba, minivan gibi pek çok seçeneği sayesinde her durum ve şarta göre teslimatı gerçekleştiriyor. Ayrıca birçok ürün yerine tek bir ürün taşıyan gelalcılar sürecin aynı gün hatta dakikalar içerisinde tamamlanmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir