İkinci El Eşya Taşıtırken Yardımcı Olacak Bilgiler

Yeni nesil teknolojilerin tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmesi birçok yeni ihtiyacı da beraberinde getirdi. Geçici ihtiyaçlar, aldığımız ürünü kısa sürede yenileme ve değiştirme isteği yeni çağın dinamiklerinden. Özellikle ev eşyaları ve bazı işlevsel araç gereçler hobilerimize veya zevklerimize göre anlık olarak yenileniyor. Karantina sürecinde evde geçirilen zamanın artmasıyla bahçe ekipmanlarına, ev dekorasyon ürünlerine, müzik aletlerine ve resim malzemelerine olan taleplerde hızlı bir yükseliş görüldü. Dönemsel değişimler hobilerimizi şekillendirdi ve alışveriş tercihlerimizi fazlasıyla etkiledi. 

Gelişen teknolojiyle değişen tüketim alışkanlıklarımız daha hızlı olana doğru yöneldi. Her yeni gelişme, hayatımıza daha fazla teknolojik özellik getirse de bazı durumlarda fazla harcama olarak karşımıza çıkıyor. Hem ekonomik sebepler nedeniyle hem de sürdürülebilir alışveriş döngüsüne katkı sağlamak amacıyla ikinci el eşya alımı tercih edilebiliyor. Teknolojinin gelişmesiyle ikinci el eşya uygulamaları da yüksek ilgi görerek hayatımıza girdi. Peki ikinci el eşya satın aldıktan sonra taşıması en kolay nasıl gerçekleştirilir? Bu yazımızda senin için ikinci el eşya taşıma seçeneklerini ve gelal’ın çözümünü bir araya getirdik.

App ile entegre taşıma olanağı

İkinci el eşya alışverişi siteleri ve uygulamaları müşteri taleplerini hem satıcı hem de alıcı tarafında karşılıyor. Sadece alım konusunda değil, artık ihtiyacımız olmayan ürünleri rahatlıkla satabilmek için de işimizi kolaylaştırıyor.

2. el eşya satan siteler ve uygulamaların bazıları, özellikle hızlı teslimat için taşıma şirketleriyle entegre çalışıyor. Fakat çoğunda parça eşya taşıması için bir seçenek bulunmuyor. Ayrıca teslimat süreleri de ileri tarihleri gösterebiliyor. Kargosundan nakliyesine bütün taşıma faaliyetlerini bir arada yürüten bir firmanın olmaması taşıma konusunda eksikliklere neden oluyor. 

Bireysel taşıma

Satın alınan ikinci el bir eşyanın taşınması için en güvenilir ve hızlı yöntem olarak çoğunlukla bireysel taşıma tercih ediliyor. Alıcıları ve satıcıları bir araya getiren uygulamalarda, taşıma faaliyetleri kişilerin ortak anlaşmasına bağlı olarak şekilleniyor.

Ürünü görmek isteyen alıcı, ödemeyi yaptığı sırada ürünü de almayı ve taşıma işlemini kendisi yapmayı seçiyor. Ürünün büyüklüğüne göre, toplu taşıma, araba ve motor ile eşya taşımasını kendisi üstleniyor. Fakat bu işlem yalnızca aynı şehirde yapılan satın almalarda gerçekleştirilebiliyor. Beğenilen ürün şehir dışındaysa ve buzdolabı gibi büyük bir parça ise genelde alımdan vazgeçiliyor. Bazı durumlarda daha fazla masraf yapılarak işlem gerçekleştiriliyor. 

Taşıma firmasından yardım almak

İkinci el eşya alındığında ürünün büyük olması ya da farklı şehirde olması, bazı durumlarda bireysel taşıma yapılmasını engelliyor. Şehirler arası taşıma için bir aracı firma bulunması gerekiyor. Özellikle büyük boyutlarda bir ürün alındığında taşıma işlemini gerçekleştirecek bir nakliye hizmetine ihtiyaç duyuluyor. Fakat tek bir ürünün taşıması için güvenilir bir nakliye firması bulmaya çalışmak çok fazla zaman kaybına neden olabiliyor. Bu nedenle de genellikle şehir içi ikinci el eşya satın alınıyor.

gelal ile parça eşya taşıma

Kurye, kargo ve nakliye hizmetini tek platformda toplayan gelal ile tüm taşımalarını kolaylıkla gerçekleştirebilirsin. İkinci el alım satımını yaptığın ürünlerin teslimat aşaması için uygulamayı tercih edebilirsin. Sattığın ya da aldığın ürün İstanbul içinde dakikalar içinde teslim edilir. Şehirler arası olarak ise gün içinde teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir