Hızlı Kargo Göndermenin Püf Noktaları

İnternet üzerinden yapılan alışverişin artış gösterdiği bir dönemdeyiz. İhtiyaçlarımızın büyük bir kısmını online olarak karşılıyoruz. Buna bir de özel günler ve indirim dönemleri eklendiğinde hızlı kargo gönderimi yapmak, hem e-ticaret firmaları için hem de bireysel göndericiler için imkânsız hale geliyor. Yoğun dönemleri de göz önünde bulundurarak hızlı kargo gönderimi nasıl yapılır?

Doğum günleri, yeni yıl, sevgililer günü gibi özel günlerde kargo göndermek istediğinde, gün içinde ulaşmama ihtimaline karşın bunun planlamasını önceden yapmak zorunda kaldığını biliyoruz. Bir arkadaşın yeni bir işe başladığında göndermek istediğin hediyenin gün içinde ulaşması gerektiğinden, gün boyu bunun gerginliğini yaşıyorsun. İnternet üzerinden bir hediye gönderdiğinde, belirtilen teslimat tarihinde kargo gelmemiş olabiliyor. Bu durumda alışverişimizi hızlıca yapmak ve sevdiklerimize hediye göndermek bizi mutlu etse de teslimat aşaması kabusa dönüşebiliyor.

Sektörün önde gelen e-ticaret firmalarında günde yüz binlerce kargo gönderiliyor. Özellikle büyük indirim dönemlerinde oluşan talep, kargo ağını uzun bir süre durdurabiliyor. Ürünlerin ulaşması normal bir dönemde günler sürerken, belirli dönemlerde haftalar sürebiliyor.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak uzun bir süre kargo beklemek istemeyenler ve müşterilerini uzun süre bekletmek istemeyenler için hızlı kargo göndermenin püf noktalarını ele aldık.

Planlamaya dikkat etmelisin

Öncelikle teslimatın en iyi ihtimalle 1-3 iş günü içinde teslim edileceğini düşünerek önceden planlama yapmalısın. Doğum günü gibi özel günlerde, önceden vereceğin siparişler ile günü kaçırmaktan kurtulabilirsin.

Eğer kurumsal bir oluşum isen ve online bir alışveriş sitesi üzerinden sipariş alıyorsan, planlarını günlük, haftalık, aylık olarak yapmalısın. Genellikle ithal edilen ürünlerin yoğun dönemlerde geç gelmesi nedeniyle bölgesel müşterilerini de bekletme zorunda kalabilirsin. Bu yoğunluğu biraz hafifletebilmek için doğru planlama yapman gerekir. Çalıştığın kargo ağının karşılayabileceği oranda sipariş almalı ve müşterilerine ürün stoklarını belirtmelisin. Aksi halde, biraz daha ürün satayım derken müşteri memnuniyetsizliği ile karşılaşabilir, birçok olumsuz yorum alabilirsin. Bu da sayfanı inceleyen potansiyel müşterilerin için olumsuz bir izlenime neden olur.

Kargolarını hızlı göndermek, ürünlerini hızlı teslim etmek istiyorsan, gelal’ın yenilikçi çözümü sayesinde dilediğin kadar kargoyu gün içinde müşterine ulaştırabilirsin.

Şehir içi acil kurye hizmeti alabilirsin

Aynı şehir içine teslim edilecek ürünlerde acil kurye hizmetlerini kullanabilirsin. Belirtilen saati geçmediğin sürece, aldığın ürün sana gün içinde teslim edilir.

Eğer bir satış sayfası sahibiysen ve müşterilerine ürünlerini aynı gün ulaştırmak istiyorsan, acil motor kuryeler yoğun günlerde elini rahatlatabilir. Teslimat sürecin hızlandığında, hem işine daha fazla vakit ayırabilir hem de müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çekebilirsin. Fakat bu durumda taşıma maliyetlerinde artış görülebilir.

gelal ile şehir içi gönderilerin dakikalar içinde alıcısına teslim edilir. Şehir dışı gönderilerin ise aynı gün teslim alınır ve en hızlı şekilde ulaştırılır. Kargoları aynı yöne giden kişiler taşıdığından, uygun fiyata gönderebilirsin.

Aynı gün kargo seçeneğini kullanabilirsin

Online alışverişin son aşamasında ek ödeme ile aynı gün kargo seçeneğini kullanabilirsin. Ücretsiz olan seçeneğin tahmini teslimatı ileri tarihli olurken, aynı gün kargo seçeneği ile zaman kazanabilirsin.

Eğer ürün satıcısıysan, müşteri memnuniyetini artırmak için aynı gün teslimat seçeneği daha da önem taşır. Klasik kargo şirketlerinin yanı sıra kendi ekibini kurarak gün içinde dağıtım işlemini gerçekleştirebilirsin.

gelal ile kargoların dakikalar içinde teslim edilsin

İletişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte geleneksel sistemlere dijital çözüm getiren gelal ile kargolarını dakikalar içinde gönderebilirsin. gelal taşımacıları kargon ile aynı yöne giden kişiler olduğu için, hafta sonu ya da resmi tatil ayrımı olmadan başka şehirlere bile gün içinde teslim edilir.

Eğer online bir alışveriş sitesi üzerinden sipariş alıyorsan, herhangi bir kargo taşıma sınırı olmadan tüm teslimatları hızlıca gerçekleştirebilirsin. Uygulama üzerinden taşımacı ile konuşabilir, dilediğinde yol ve trafik durumuyla ilgili bilgi alabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir