Hassas Kargo Taşımacılığı Nasıl Olmalıdır?

Kargo firmaları her kesimden insanın kullandığı bir hizmet sunmaktadır. Aynı şekilde taşınan her ürün, gönderici ve alıcı için önemli olduğundan ürünün özenli taşınması gerekir. Bir de sanat eserleri, teraryum gibi hassas eşyalar düşünüldüğünde, hassas kargo taşımacılığı daha da önem kazanmaktadır. Peki bu taşımalar ne kadar özenli yapılyor? Taşıma esnasında kargolara ne kadar dikkat ediliyor? Kargolar teslim edilene kadar nasıl bir süreçten geçiyor? Dağıtım aşamasındaki araç değişimi kargoları nasıl etkiliyor? Bu yazımızda sizler için hassas kargo taşımacılığında gelal’ın avantajlarını bir araya getirdik.

Taşınan ürünlerde ve özellikle de kırılabilir eşyalarda meydana gelen hasarlardan kimin sorumlu olduğu her zaman sorunlara neden olan bir durumdur. Bu nedenle kırılacak ürünlerin taşıması, birçok firma tarafından çoğu zaman kabul edilmemektedir. Her firma, ürünleri taşımaya uygun hale getirebilmek için özenli bir paketleme ve taşıma sürecine sahip olmalıdır. Ancak çoğunlukla göndericilerden paketlemeyi yapmaları istenmektedir. Kargo, nasıl teslim edileceği bilinemeden şehirler arası yolculuğa çıkmakta ve elleçleme işlemleri sırasında çoğu zaman hasar görmektedir.

Firmaların paketlemeye ve özellikle de taşımaya özen göstermeleri, hem göndericiyi hem de geri bildirimlerin olumlu olması halinde firmayı memnun edeceğinden kazan-kazan ilkesine hizmet etmektedir. Hiçbir gönderici taşıma esnasında kötü bir deneyim yaşadığı firmayı tekrar tercih etmek istemez. Bu nedenle geri bildirimler, aslında göndericinin o firmayı tekrar tercih edip etmeyeceğinin belirtileridir.

Tüm bunlar bilinmesine rağmen taşıma sürecinde pek çok sıkıntı yaşanmaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri, kargoların elden ele, şubeden şubeye aktarılmasıdır. Klasik bir kargo şirketinde, bir paket alıcıya teslim edilene kadar birçok kez şube ve araç değiştirmektedir. Ayrıca kuryelerin günlük dağıtım sayılarının çok yüksek olması nedeniyle zamanla yarışmaları ve kargoların büyük araçlarda bir arada taşınması da hassas kargoların zarar görmesine neden olmaktadır. Tüm bu nedenler düşünüldüğünde, hassas bir şekilde taşınması gereken ürünler kargo ile gönderilememektedir.

Yeni nesil taşımacılık uygulaması gelal, kargo taşıma sürecinde meydana gelen hasarları ortadan kaldırıyor. Uygulama sayesinde kargolar yalnızca bir taşımacı ve bir araç ile alıcısına ulaşıyor. En hassas kargolar bile dilenen zamanda ve istenen şekilde hiçbir zarar görmeden gönderilebiliyor. Hassas taşınması gereken sanat eserleri, teraryum gibi cam ürünler, mimarlık projeleri hızlı ve güvenli bir şekilde teslim ediliyor.

Hassas kargo gönderimi konusunda gelal’ın avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Kargoyu teslim alan kişi aynı zamanda kargoyu teslim edecek olan kişidir. Bu sayede kargoya onlarca kişi dokunmaz.
  • Tüm ürünler araçların arka koltuğunda ya da bagajında güvenle taşınır.
  • Kargo tek bir araçla gönderilir. Teslim edilene kadar farklı araçlara aktarılmaz.
  • Kargo şubelere aktarılmadan, elleçleme işlemlerinden geçmeden direkt alıcıya teslim edilir.
  • Hassas kargo taşımacıya teslim edilirken uygulama üzerinden fotoğrafı çekilir. Bu sayede kargonun teslimat öncesi ve sonrasındaki hali kayıt altına alınır.
  • Kargolar vakit kaybetmeden hemen yola çıkar ve başka şehirdeki alıcısına bile birkaç saatte hasarsız ulaşır.
  • Olası risklere karşı tüm kargolar 3 bin TL’ye kadar sigortalıdır.
  • Taşımacıya ulaşılamadığı durumlarda gelal destek ekibine 7/24 ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir