Hafta Sonu Kargo Göndermek Mümkün mü?

E-ticaretin gelişmesi ve tüketici taleplerinin artması hafta sonu kargo gönderme ihtiyacını doğurmaktadır. Değişen dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte tüketicilerin hıza alışmış olması ve acil kargo gönderiminin artması sektördeki talepleri değiştirmiş durumda. Tüm bu nedenler sektöre teknolojik çözümler getirilmesi gerektiğini kanıtlar nitelikte.

Özellikle giyim, çiçekçilik ve benzeri sektörlerde e-ticaretin gelişimi kargo sektöründe değişimi tetiklemekte. Talepleri zamanında karşılama, kaliteli hizmet sunma ve teslimatı daha hızlı yapabilme anlamında tüm kargo şirketleri yeni arayışlar içerisinde.

Kargo yoğunluğuna bağlı olarak elleçleme işlemlerinin de artış göstermesi, kargoların teslimat sürelerinin uzamasına neden olmaktadır. Hızlı teslimatı mümkün hale getiren gelal uygulaması sayesinde kargo teslimat süreleri birkaç saate kadar indirilebildiği gibi, kargolarda gün ve saat sınırlaması ortadan kalkıyor. Hafta sonu ve resmî tatillerde de kargo gönderilebiliyor.

E-ticaretin gelişmesiyle artan kargo yoğunluğuna karşın gelal’ın yeni nesil çözümlerini bu yazımızda topladık.

7/24 Kargo Gönder

Kargo şirketleri, pandemi sürecinde değişkenlik gösterse bile, ortalama olarak hafta içi akşam 5 ile 6 saatlerine kadar hizmet vermektedir. Cumartesi günleri ise bazı firmalar tüm gün hizmet verse bile geneli öğleden sonra çalışmamaktadır. Pazar günleri ise hiçbir kargo firması hizmet vermemektedir. Hal böyle olunca, tüketicilerin 7 günlük talepleri haftanın 5 gününde karşılanmak zorunda kalmaktadır.

Teslimatlar için zaman kısıtlaması nedeniyle kargo yoğunluğu her geçen gün artmakta ve özel günlerdeki talepler ile birlikte karşılanamayacak boyuta ulaşmaktadır. Tüm bunlar teslim günlerinin gecikmesine ve kargo hasarlarına sebep olmaktadır.

gelal uygulaması sayesinde kargolarını aynı yöne giden taşımacılarla hafta sonu ya da resmi tatil fark etmeksizin gönderebilirsin. ‘’ Kargolar hafta sonu açık mı ?’’, ‘’ Hafta sonu kargo gelir mi ?’’, ‘’ Kargo cumartesi açık mı ?’’ sorularını düşünmeden her gün her saatte farklı şehirdeki alıcısına gönderebilirsin. Gönderilerin birkaç saat içinde alıcısına ulaşır.

Paylaşım Ekonomisi

Tüketici talebinin artmasıyla oluşan kargo yoğunluğunu mevcut kurye sayısı ile karşılayabilmek oldukça zor görünüyor. Çalışanların fazla mesai yapması ve fazla iş yüküne sahip olması nedeniyle aksaklıklar daha da artabilir. Buna bir de gün ve saat sınırlaması eklendiğinde, teslimat sürelerinin uzadığı biliniyor.

Kargo şirketleri kadrolarını nitelikli iç gücüyle genişleterek talebi karşılamayı seçebilir. Ancak bu durum, müşterinin aldığı hizmetin kalitesini arttırırken kargo firmalarına ekstra maliyet olarak yansıyabilir. Bu noktada kargo taşımasını genele yayarak müşteri talebi-iş gücü dengesinin kurulması için paylaşım ekonomisi modeli öne çıkıyor.

gelal uygulaması paylaşım ekonomisi modelini ve teknolojinin gücünü kullanarak kargoları aynı yöne giden taşımacılarla buluşturuyor. Nitelikli iş gücünü paylaşım ekonomisi sayesinde elde eden gelal, taşımacı olarak çalışmak isteyen gelalcılara ek gelir sağlamış oluyor.

Acil Kargo Hizmetinin Gelişimi

Genellikle e-ticaret sitelerinde gördüğümüz; jet kargo, hızlı teslim, aynı gün teslimat gibi özellikler müşterilerin talepleri ile meydana gelmiştir. Zaman zaman aksaklıklar yaşansa bile bu özellikler sayesinde acil kargo gönderimi hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yeni nesil çözümleri sektöre kazandıran gelal uygulaması sayesinde acil kargo gönderimi artık dakikalar içinde yapılabiliyor. “Hemen gelal” özelliği sayesinde, acil kargolar başka bir şehre bile birkaç saatte teslim ediliyor.

gelal ile Hafta Sonu Kargo Göndermek Mümkün

gelal uygulaması, hızla artan kargo yoğunluğuna çözüm olarak 7/24 teslimat hizmeti sunmaktadır. Paylaşım ekonomisi modeli ile kargolar artık aynı yöne giden taşımacılar sayesinde dakikalar içinde teslim ediliyor. Böylece kargo gönderme işlemi mesai saatleri ve hafta içi ile sınırlı kalmıyor.

Gece-gündüz demeden yolunun üzerindeki kargoları taşıyan gelalcılar sayesinde, akşam 6’dan sonra, hafta sonları hatta özel günler ve resmi tatillerde bile kargo göndermek mümkün hale geliyor. Bu sayede göndericiler zaman kazanırken, taşımacılar ise gelir elde ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir