Güvenli Kargo Nedir, Nasıl Gönderilir?

Dünyada lojistik ve taşımacılık sektörü ekonominin önemli yapı taşlarından biridir. Özellikle e-ticaretin hızlı gelişimiyle birlikte sektörün önemi katbekat artmıştır. İnsanların ihtiyaçları en hızlı şekilde karşılanırken, aynı zamanda güvenin de sağlanması gerekir. Bu yazımızda “Güvenli kargo nasıl gönderilir?”, “Sigortalı kargo gönderimi nedir?” sorularına birlikte cevap arayalım.

“Güvenli kargo nedir?” sorusuna verilebilecek en doğru yanıt, göndericilerin beklentilerinin eksiksiz karşılanmasıdır. Müşteri beklentisi, gelen kargonun zamanında ve hasarsız şekilde teslim edilmesidir. Meydana gelebilecek çalınma, yanlış adrese teslimat, kargonun zarar görmesi gibi sorunların önüne geçebilmek için hızlı ve güvenilir teslimat yapabilmek temel amaçtır.

Bu alanda gelal olarak sektöre yeni bakış açısı ve yeni önlemler getiriyoruz. Yukarıdaki sorulara gelal güvencesiyle kendi çözümlerimizi sunuyoruz.

Kargo Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Güvenli kargo” denildiğinde göndericilerin zihninde canlanan sorunlar kargo güvenliği başlığında değerlendirilebilir.

gelal ile kargolar tek bir kişi tarafından teslim alınır ve başka hiçbir yere uğramadan, elleçleme, şubede ya da aktarma merkezlerinde bekletilme gibi uzun süren işlemlerden geçmeden alıcısına birkaç saat içinde teslim edilir. Bu sayede kargolarda oluşabilecek güvenlik sorunlarının da önüne geçilir.

Hızlı ve güvenilir kargo gönderimi için aynı yöne giden taşımacılar kargolarını en hızlı şekilde teslim alır, gideceği yere en hızlı şekilde teslim eder.

Kargolar arabaların bagajında ya da arka koltuğunda güvenle taşınır. Böylece en hassas kargolarını bile güvenle gönderebilirsin. Ayrıca kargolar, istenmeyen durumlara karşı sigortalıdır. Bunun için kargoyu teslim ederken ve teslim alırken uygulama üzerinden fotoğraf çekmiş olman yeterlidir.

Gönderici Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Kargoların evden, işten ya da belirtilen adresten teslim alınması göndericilere zaman kazandırır. Tam da bu noktada “Peki kim neden benim evime gelecek?” sorusunu duyar gibiyiz.

Hemen belirtelim, gelal ile kargonu güvenle gönderebilirsin. Çünkü gelal taşımacıları, belge ve kimlik doğrulaması yapılarak, sicil bilgileri derinlemesine incelenerek sisteme kaydedilir. Bu sayede kargonu kimin taşıdığını bilirsin. Ayrıca senin için sunduğumuz “Canlı Takip Et” özelliğiyle kargonu yol boyunca izleyebilirsin. Taşımacıyı dilediğin an arayabilir, telefon numaran görünmeden konuşabilirsin. Uygulama üzerinden taşımacıyı puanlayabilir, onun hakkındaki görüşlerini yorum olarak paylaşabilirsin.

gelal ile güvenli kargo hakkında daha fazla bilgi için https://gelal.com/guvenlik sayfasını inceleyebilir, dilediğinde destek ekibimizi arayarak detaylı bilgi edinebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir