Evden Çıkmadan Kargo Göndermek Mümkün mü?

2020 yılının başlarından itibaren Çin’de yayılmaya başlayan covid-19 virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu süreçte tüm yaşamsal faaliyetlerimiz, çalışma biçimlerimiz ve sosyal hayatlarımız büyük ölçüde değişti. Aylardır evlerimizden çıkmıyor, uzaktan çalışmaya uyumlu olan tüm işlerimizi evden yürütüyoruz.

Özellikle teknoloji açısından değerlendirildiğinde, bu süreç dijitale uyum konusunda her sektöre hız kazandırdı. İnsanlar uzaktan çalışmaya ve online işlemlerden faydalanmaya, bankadan alışverişe kadar tüm işlemlerini internet üzerinden yürütmeye çok fazla alıştı. Zamanımızı hızlandırmayı seçtik ve daha kısa zamanda daha fazla işimizi internet üzerinden halledebileceğimizi gördük. Bu durum da tüketim alışkanlıklarımızı köklü olarak değiştirdi.

Pandemi süreci hala devam ederken sağlığımızı korumak için toplu alanlardan uzak durmaya devam ediyoruz. Çoğu sektörde dijitale uyum süreci hızlandı. Toplu alanlarda bulunmayı gerektiren işlemler için dijital çözümler geliştirildi.

Peki bu süreçte kargo sektöründe ne gibi değişiklikler yaşandı? Kargo sektörü dijitale uyum sürecini başarılı yürütebildi mi? Bu yazımızda senin için evden çıkmadan kargo göndermenin yollarını anlatacağız.

Kargonu evden aldırmayı deneyebilirsin

Evden kargo alma hizmeti sunan firmaları araştırabilirsin. Birçok firmada pandemi öncesinde de benzeri bir hizmet mevcuttu ancak evden alma hizmeti için belirli saatlerin takip edilmesi gerekiyordu. Ayrıca fiyatların yüksek olması nedeniyle de bu işlem yerine, kargoları şubelerden göndermek tercih ediliyordu. Pandemi dönemindeki kargo yoğunluğu nedeniyle bu süreçte aksaklık yaşanabiliyor.

Acil kurye hizmetinden yararlanabilirsin

Genellikle İstanbul’da yaygın olarak kullanılan acil kurye hizmeti, hız açısından oldukça öne çıkıyor. Şehir içindeki gönderilerin aynı gün içerisinde alıcısına ulaştırılmasını sağlayan bu sistem, son dönemde acil gönderiler için sıklıkla kullanılan bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Acil kurye hizmetinden yararlanmak isteyenler için de yine fiyat konusu gündeme geliyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da teslimat bölgeleri. Çünkü acil kurye hizmeti İstanbul’un belli başlı bölgelerinde hizmet veriyor. Şehir dışına kargo göndermek isteyenler için bu hizmet kullanılamıyor.

Evden çıkmadan dilediğin yere dilediğin zaman kargo gönderebilirsin

Tüm bu alternatifler değerlendirildiğinde, kargo göndermek için saat takip etmek istemiyorsan ya da hem şehir içine hem de şehir dışına evden çıkmadan kargo göndermek istiyorsan gelal’ı kullanabilirsin.

Uygulama üzerinden dilediğin zaman dilediğin yere kolay bir şekilde kargo gönderebilirsin. Yalnızca şehir içi değil, büyük şehirler arası kargo hizmetinden de evinden çıkmadan yararlanabilirsin. Üstelik şehir içi gönderiler dakikalar içinde alıcısına teslim edilir.

Hızlı kurye ile şehir içi, hızlı kargo ile büyük şehirler arasında aktarmasız bir şekilde kargo göndermek mümkün. Hem uygun fiyatlı hem de hızlı ve sağlıklı bir hizmet için gelal pandemi günlerinde temassız teslimat güvencesi sunuyor. Gönderilerin şubelere ya da aktarma merkezlerine uğramadan, el değmeden taşınıyor ve güvenle alıcısına teslim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir