Evcil Hayvanların Evinden Alınıp Eve Teslim Edilsin

Minik dostlarımıza duyulan sevgi sayesinde hayvan haklarının korunması için atılan adımlar her geçen gün artış gösteriyor. Sahiplenmeler, dernek sayıları ve belediye yardımları sayesinde hayvanların barınması ve korunması için çalışmalar yapılıyor. Onların yaşama, barınma ve beslenme haklarına karşı duyarlılığımız bu sayede daha çok gelişiyor.

Hayvanların sağlığı ve hakları konusunda yapılan çalışmaların günden güne önem kazandığı bir dönemde, seyahat etme konusunda onlar hala yeterli olanaklara sahip değiller. Özellikle birçok hayvanın tek bir araçta zor şartlarda taşındığı düşünüldüğünde, çalışmaların daha da artırılması gerektiği görülüyor.

Hayvanların gideceği yere huzurlu ve sağlıklı taşınması için gerekli olan taşıma tipini ve gelal’ın bu duruma getirdiği çözümü, ‘’Sağlıklı Koşullarda Evcil Hayvan Taşıması Nasıl Yapılır?’’ başlıklı yazımızda ele almıştık.

Bu yazımızda sizler için hayvan taşımasının detaylarını ve hayvanseverlerin en az uğraşla, en sağlıklı şekilde evcil hayvanlarını nasıl taşıtabileceğini anlatacağız.

Detaylı araştırma yapın

Minik dostlarımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu nedenle taşıma işlemi öncesi, onun sağlığı ve huzuru için çok iyi araştırma yapmanız gerekir.

Taşınacağı yer ve koşullar evcil hayvanınızın sağlığı için oldukça önemlidir. Seyahat için her firma ile anlaşma yapmanızı önermiyoruz. Bu konudaki önceliğiniz her zaman, onun yolculuğu en kısa sürede ve sağlıklı koşullarda tamamlaması olmalıdır. Ancak firmaların evcil hayvan taşıma koşulları incelendiğinde, birbirinden farklı şartlar görülüyor. Bazı firmalar, bunlara eskiden otobüsler de dahildi, hayvanların uyutulmasını ve bu şekilde taşınmasını isterken bazı firmalar 6 saat öncesine kadar yemek yememesini talep ediyorlar. Bu şartlarda minik dostunuzun huzurlu şekilde seyahat edebilmesi pek de mümkün görünmüyor.

Taşıma işlemi için günler öncesinden araştırma yapmaya başlamanızı ve bu araştırmaya bütçe konusunu da dahil etmenizi öneriyoruz. Ulaşabilirseniz hayvan sahiplerinin daha önceki deneyimleri seni en doğru seçime götürecektir.

Araştırma sırasında anında fiyat almak isterseniz, gelal uygulaması üzerinden evcil hayvanınızın taşınacağı yeri belirtmeniz yeterli. Minik dostunuz belirttiğiniz adresten teslim alınır, gideceği adrese en kısa sürede teslim edilir.

VİP taşıma yaptırın

Hayvan taşıma için uçaklar ve otobüsler sıklıkla tercih ediliyor. Bu konuda yapılan yeni düzenlemeler sayesinde bu araçlarda yolculuk ederken evcil hayvanını yolcu bölümüne alma hakkı sunuluyor.

Minik dostunuzu yanında olmadan taşıtmanız gerektiğinde, pet taksileri tercih edebilirsiniz. Fakat bu tercihinizde taşıma koşullarının tamamını detaylıca incelemeni öneririz. Birçok hayvanın belirlenen bir noktadan alınarak, tek bir araç ile taşınması birçok sağlık sorununu ve hatta bulaşıcı hastalıkları beraberinde getirebilir. Ayrıca hayvanların bir arada olması huzursuz hissetmelerine neden olabilir. Bu gibi sorunlar hem fiziksel hem de ruhsal açıdan evcil hayvanınızın sağlığını tehdit eder. Onların yolculuk esnasında huzurlu olmalarını istiyorsanız, tek başına seyahat etmelerini sağlayabilirsiniz. Bu konuda sorun yaşamamak için vip hizmetleri araştırabilirsiniz.

Pet taksiler ile taşımanın yapılabilmesi için evcil dostunuzu belirlenen noktaya götürmeniz istenir. Aynı şekilde gideceği yere ulaşabilmesi için yine belirlenen noktada onu birinin alması gerekir. Bu sürecin takibi fazlasıyla zamanınızı alabilir.

Onun evinizden alınıp gideceği adrese direkt teslim edilmesini isterseniz, gelal uygulaması üzerinden onu güvenle gönderebilirsiniz. Böylece siz zaman kazanırken, evden teslim alınan evcil dostunuzun yolculuk süresi kısalır ve yol boyunca huzurlu hisseder.

Yolculuklarını keyifli hale getirin

Evcil dostunuzu gelal ile gideceği yere güvenle gönderebilirsiniz. VİP taşıma özelliği sayesinde, dostunuz belirttiğiniz saatte evinizden alınarak, yine belirttiğiniz saatte belirttiğiniz adrese teslim edilir. Bu şekilde hem minik dostunuzun sağlığından emin olarak güvenli seyahat etmesini sağlarsınız hem de taşıma işlemini gerçekleştirmek için tüm zamanını harcamak zorunda kalmazsın.

Minik dostunuz yolculuk boyunca tek başına taşınır, gideceği adrese dakikalar içinde teslim edilir. Şehirler arası seyahatini en kısa sürede tamamlar ve bu güvenli, sağlıklı yolculuk sayesinde aklınız hiç onda kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir