Butiklerin Gelişimi İçin Kargo ve Taşımacılık

İnternetin önemi her geçen gün artıyor. Artık hepimiz için bir ihtiyaca dönüşmüş durumda. İnternetin varlığı toplumsal, ekonomik ve bilimsel alanda değişimi tetikleyerek toplumsal yapının şekillenmesine öncülük ediyor. İnternete duyulan ihtiyaç ve ortaya çıkan yeni teknolojik gelişmeler sonucu olarak çağımızın adı: Bilişim Çağı’dır.

Bilişim Çağı; hayatımızda birçok davranışımızı, çalışma şeklimizi ve ticaret anlayışımızı büyük ölçüde değiştirdi.  21. yüzyılın getirdikleri ile birlikte kümeleşen çalışma biçimleri yerini bireysel hizmetlere bırakmaya başladı. Özellikle globalleşen dünya düzeninde dijital kolaylıkların sağlanması insanları bireysel ticarete yönlendirdi. Her ihtiyacımızı karşılayacak ürünleri, çeşitli ürün skalasından kolayca bulabiliyoruz. Buna bağlı olarak daha fazla kullanıcıya ulaşabiliyoruz ve müşteri sorunu da yaşamıyoruz.

İnternet üzerinden binlerce kilometre öteye ürün satışı gerçekleştiriliyor. Bu düzen, butikleri her geçen gün daha da hareketlendiriyor. Açılan mağazaların sayısı artarken sosyal medya üzerinden açılan butik hesapları da artık yasal olarak ticaret yapabiliyor. Globalleşen dünyada kullanıcılara hızlı ve kolayca ulaşılabilmesiyle butik hesapların da dijitaldeki yolu açılmış oldu.

Dijitalleşme ile birlikte hayatımıza yerleşen e-ticaret hakkında geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız E-Ticarette Fark Yaratmanın Sırrı: Hızlı Kargo yazımızda, e-ticarette ihtiyaç duyulan lojistik süreci incelemiştik.

Bu yazımızda butiklerin gelişimi için şehir içi ve şehirler arası kargo ihtiyaçlarını ve gelal’ın bu duruma sunduğu çözümleri anlatacağız.

E-ticarette hızlı kargonun önemi

Özellikle yeni nesil butiklerin müşteri lokasyon hedefi yalnızca bulundukları konumlar değil. Eskiden işlek bir cadde üzerinde ihtiyaca yönelik ürünler satılması gerekirdi. Bir dükkân kiralanır, ürün yelpazesi müşterilere göre belirlenir ve satış yapılırdı. Fakat bu seçenekte kazancın belli bir üst sınırı vardı. Değişen dünya düzeninde ise bir dükkân kiralamaya, bir masaya ya da sandalyeye bile gerek olmadan kazanç sağlayabilmek artık mümkün. Üstelik çok daha büyük bir kitleye ulaşma ve satışları katlama imkânı bulunuyor.

Durum böyle olunca artık butiklerin de hızlı kargo ihtiyacı ortaya çıkıyor. E-Butik sahipleri, bir mağazada müşteri beklemek ya da caddeden geçen komşusuna satış yapmak yerine Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere ulaşarak ürünlerini satabiliyor. Ürünleri alıcısına en hızlı ulaştıran satıcılar, kendi sektöründe fark yaratarak pazara hakim oluyor.

Butik sahipleri pazarda daha aktif olabilmek için çeşitli yöntemler deniyor. Kampanyalar, indirimli ürün satışları gibi seçeneklerin yanında aynı gün kargo teslimi de müşteri memnuniyetini sağlamak için oldukça önemli.

gelal, e-ticaret gönderileri için fiyat avantajları sunuyor. İstanbul içinde aynı gün teslimat seçeneği sayesinde, e-butik üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar birkaç saatte ürünlerine ulaşıyor. Kurumsal avantajlarımızı buradan inceleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir