Bayram Günlerinde Kargo Göndermek Mümkün mü?

Bayram denildiği zaman aklımıza huzur, neşe ve ailelerimizle, sevdiklerimizle yapacağımız bayram kahvaltısı geliyor. Acaba herkes için bayram günleri bu kadar mutlu mu geçiyor? Bayramlarda göndermek istediğiniz kargolar alıcısına ulaşıyor mu? Çalışanlar bu yoğunluğu nasıl yürütüyor? Bayram günlerinde kargo göndermek isteyenlerin bilmesi gerekenleri bu yazımızda bir araya getirdik.

Özellikle kargo şirketlerinde, özel günlerde başa çıkılması çok zor olan gönderi yoğunluğu yaşanıyor. Talebin artmasıyla meydana gelen yoğunluk, sektörün müşteri beklentilerine karşı yetersiz kalmasına sebep oluyor. Durum böyle olunca hem çalışana bayram öncesinde kaldıramayacağı iş gücü biniyor, hem de sevdiklerine kargo gönderen kişilerin beklentileri karşılanamıyor.

Bayram öncesi kargo gönderme yoğunluğu; Efsane Cuma, Anneler Günü, Sevgililer Günü özel günlerde görmeye alışık olduğumuz türden. Sevdiklerine özel gönderiler ulaştırmak isteyen kişilerin artması, e-ticarette hâkim olan bayram indirimlerinin etkisi, bayram alışverişi gibi nedenlerle yoğunluk, iş gücünün kaldıramayacağı boyutlara ulaşıyor. Bayram günleri resmî tatil olduğu için kargo şirketleri çalışmıyor. Bu nedenle acil gönderi yapmak isteyen göndericiler, teslimat için bayram sonrasını beklemek zorunda kalıyor.

Kargo Şirketleri Bayramda Açık mı?

Kargo göndermek isteyen kişilerin merakla takip ettiği konuların başında, kargo şubelerinin bayram günlerinde açık olup olmadığı geliyor. Göndericiler bayram öncesindeki yoğunluğu bildiklerinden, gönderi tarihlerini öne çekmeye çalışıyor. Bu da geciken kargolarla birlikte yoğunluk oranının daha da artmasına neden oluyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tatil günlerinde kargo gönderimi için farklı alternatifler aranıyor. gelal uygulaması, kargo gönderiminde gün ve saat sınırlamasını ortadan kaldırarak göndericilere ve alıcılara teknolojik bir çözüm sunuyor.

Uygulama ile dilediğin an kargo göndermek mümkün hale geliyor. gelal’da yolunun üzerindeki kargoları taşıyan gelalcılar sayesinde haftanın her günü, günün her saati, hafta sonları hatta resmi tatillerde gönderi yapılabiliyor. Bu sayede aynı yöne giden taşımacılarla bayram günlerinde bile başka şehirlere kargo gönderilebiliyor.

Özel Günlerde Meydana Gelen Yoğunluğa Dikkat!

Bayram günlerinde indirim fırsatları sunan mağazalar, bayramlık alan aileler ve özel ihtiyaçlar gibi nedenlerle artan müşteri talepleri, sektörün karşılayabileceği iş gücünün çok üzerine çıkıyor. Bir de kargo şirketlerinin bayram günlerinde kargo gönderimine kapalı olmaları bayram öncesi yoğunluğu katbekat arttırıyor. Bu yoğunluk kargoların özellikle uzun bayram tatillerinde günlerce teslim edilememesi, teslimat adresine doğru yola çıkmadan günlerce şubelerde bekletilmesi gibi birtakım aksaklıklara sebep oluyor.

gelal uygulaması ile kargoların aynı yöne giden taşımacılar sayesinde yoğunluğa takılmadan, aktarma merkezlerine uğramadan direkt teslim ediliyor. Kargolar bu sayede en yoğun günlerde bile aynı gün içinde alıcısına ulaşıyor.

gelal ile Bayram Seyahatini Kazanca Dönüştür

Uygulama üzerinden gideceğin yere kargo götürerek para kazanabilirsin. Şehir içinde her gün kullandığın güzergâhta teslimat yaparak ek gelir elde edebileceğin gibi, şehirler arası seyahatlerini de kazanç dönüştürebilirsin. Tatil günlerinde bile yolunun üzerindeki birden fazla kişinin kargosunu teslim ederek kazancını katlayabilirsin.

Dilediğinde dönüş güzergâhın için de kargo bulabilirsin. Uzun yolculuklarını kazanca dönüştürmek için “gelal Taşımacı” uygulaması üzerinden profil oluşturman yeterli. Profilin onaylandığında kazanmaya başlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir