Aynı Gün Kargo Göndermek Mümkün mü?

Aynı Gün Kargo Göndermek Mümkün Mü

Günümüzde iletişim teknolojilerinin gelişmesi ve yenilenmesi ile birlikte, geleneksel sistemlerin birçoğu dijital dönüşüme uğradı. E-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşmasıyla, kargo sektöründe “hız” konusu daha da önem kazandı.

Peki hâlâ neden kargo göndermek ya da kargo beklemek günler ya da haftalar sürüyor? “Kargo 1 günde gider mi?”, “Kargo kaça kadar açık?”, “Kargo 5’ten sonra gelir mi?”, “Kargo cumartesi dağıtım yapıyor mu?” diye sorduğunu duyar gibiyiz. “Kargo 1 günde gelir mi?” sorusunu “Birkaç saatte bile gelir,” diye cevaplamak için buradayız.

Zaman kazanmak istediğini de kargo gönderirken yaşadığın sorunları da biliyoruz. Kargonun hazır olduğu an yola çıkmasını ve hiçbir şubede zaman kaybetmeden, aktarma merkezine uğramadan alıcıya aynı gün teslimat yapılmasını kim istemez?

gelal taşımacıları ile artık aynı gün kargo göndermek mümkün! Çünkü gelal taşımacıları kargon ile aynı yöne giden kişiler. Kargonun boyutuna göre ister yaya kurye, ister motor ya da araba kargo ile gönderim yapabilirsin.

Hafta sonu ya da resmi tatil ayrımı olmadan, gelal taşımacıları sayesinde başka bir şehirdeki alıcıya bile birkaç saat içinde gönderim yapabilirsin. Kargo takip numarası ile uğraşmadan taşımacıyı uygulama üzerinden canlı olarak izleyebilirsin. Dilediğinde yol ve trafik durumuyla ilgili bilgi alarak alıcıya zaman kazandırabilirsin.

Alıcı o an adreste bulunamadığında taşımacı ile uygulama üzerinden konuşabilirsin. Kargon şubede alıcıyı beklemesin diye belirttiğin üçüncü bir kişiye teslim edilir. Böylece çalışma saatleri doldu diye, ertesi günü bekleme zorunluluğun kalmaz, aynı gün içinde kargo teslim edilir.

Diğer Kargoların Ulaşması Neden Günlerce Sürüyor?

Kargo göndermek her ne kadar tek bir işlem gibi görünse de; kargo, şubeye tesliminin ardından araca yüklenmesi, aktarma merkezine indirilmesi, gideceği hat aracına göre ayrıştırılması ve gideceği şube aracına yüklenmesi ile alıcı adresine uygun şubeye ulaşır. Daha sonra alıcıya teslim etmek üzere kuryeler dağıtıma başlar.

Tüm bu işlemlere bir de alıcının o an gerçekten adreste bulunmaması ya da “Geldik, adreste yoktunuz,” sorunları eklenirse, kargonun ikinci dağıtıma çıkması beklenir ve paket günler sonra alıcısına ulaşır. Hafta sonu ya da resmi tatillerle birlikte bazen haftalarca sürer.